Tři čtvrtiny se Beroun přetahoval s Hradcem Králové, pak ale rozjel kanonádu

04.06.2017 | Zdeněk Karlík

extraliga mužů

S jistotou celkového vítězství v základní části nastoupil Beroun do posledního zápasu proti Hradci Králové. Šestatřicet minut se hrál téměř vyrovnaný hokej a Východočeši dokonce i vedli, do poslední části však vstupovali s jednobrankovou ztrátou. Medvědi nakonec nenechali nic náhodě a osmi góly během necelých devíti minut pojistili tři body.

Utkání sice Beroun načal velmi dobře, když v přesilové hře pálil přesně Tomáš Rubeš, poměrně rychle se však hosté dočkali srovnání. Filip Kuťák si najel mezi kruhy a svižnou ranou prostřelil Kolingera, kterému puk propadl mezi rukou a tělem. Ještě do konce první části se Hradci Králové podařilo skóre otočit, Aleš Půlpán přebruslil soupeře a v přečíslení to vzal na sebe. A vyplatilo se.

Netrvalo ovšem dlouho a Medvědi si vzali vedení zpět. Nejdříve našel Mantese Jakuba Petružálka, který z dobré pozice dokázal prostřelit Mahdala. O chvilku později využil spolupráci dvou bratrů David Bernad a povedenou ranou o vzdálenější tyč rozvlnil síť. Po necelé minutě se ještě trefil Luca Rigoni a domácí vedli už o dva góly.

Královéhradečtí se nevzdali a velmi rychle dokázali snížit. Aleš Půlpán vypracoval dobrou pozici pro Filipa Kuťáka, který z mezikruží mířil přesně do horního rohu berounské klece. Hostům se nakonec podařilo i vyrovnat. Lukáš Nedvídek mohl nahrávat, ale vypálil sám a udělal dobře, protože Kolinger na puk nedosáhl.

Když se během třiatřiceti sekund prosadili Lukáš Popela a Petr Kafka, zdálo se, že Hradci Králové došli síly a Beroun bude své vedení už jen navyšovat. Opak byl však alespoň pro třetí dějství pravdou. Po střele Aleše Půlpána doklepl volný kotouč do sítě Robin Netušil.

Na další přesnou střelu Petra Kafky odpověděl Robin Netušil po nahození zpoza klece, a tak před poslední dvanáctiminutovkou vedli domácí jen o jednu branku. Medvědi nechtěli protahovat trápení, a tak výrazně zvýšili aktivitu a Hradec Králové rozstříleli.

V 38. minutě se mezi kruhy dostal Radek Pavlata, který bez velkých problémů rozvlnil síť. Ve stejné minutě nahrál Tvrzník Jakubu Petružálkovi a ten nikým nechráněný se nemýlil. Následně mohl hosty ještě vrátit do hry Kuťák, jenže nařízený samostatný nájezd neproměnil.

Závěrečné minuty duelu byly zcela v režii domácích a nic na tom nezměnilo ani střídání královéhradeckých brankářů po přesně trefě Martina Tvrzníka. Vavřina se na hřišti neohřál ani dvě minuty a musel lovit puk ze sítě po povedené střele Lukáše Popely.

Následně se ještě trefil dvakrát Petr Kafka, jeden gól přidal ještě Radek Pavlata a gólový účet uzavřel Lukáš Popela. Beroun s jistou výhrou v zádech si v poslední minutě vyzkoušel hru bez brankáře, další branku už nikdo nepřidal, nezměnilo to ovšem nic na vysokém vítězství domácích.

Martin Mecera (IHC Berounští Medvědi): „Příprava na play-off se nám vůbec nevydařila. Přestože výsledek vypadá jednoznačně, tři čtvrtiny jsme nehráli to, co si představujeme. Musíme se zlepšit, abychom nemuseli dobré výsledky dohánět někde až na koncích zápasů.“

Jiří Novák (ILHK Hradec Králové): „Soupeř byl lepší, ale nám se dařilo většinu utkání držet krok. Asi jsme trochu doplatili na to, že máme jen jednoho gólmana, druhý brankář je spíše jen na doplnění při tréninku. V závěru už pak nebylo o co hrát, s celým dnem jsem ale spokojený a už se těšíme na play-off.“

FOTO ze zápasu s U.Brodem

Hradec Králové díky povedenému začátku porazil v prvním utkání Uherský Brod